पुर्वमन्त्री तथा साँसद प्रधानद्धारा परासी स्थित पिसपार्कको अवलोकन

नवलपरासी,१ भदौ
जिल्ला सदरमुकाम स्थित पिस पार्कलाई सबै खालको संस्कृति झल्किने गरि कार्यक्रम गर्दै ब्यवस्थापन कार्यमा लाग्नु पर्ने प्रतिनिधिसभा सदस्य(साँसद) तथा पुर्व कानुन मन्त्री धु्रव बहादुर प्रधानले बताएका छन् । परासी स्थित महिना दिन पहिला सञ्चालनमा आएको पिसपार्कको अवलोकन गर्दै उनले सो कुरा बताएका हुन् ।
बजार नजिकै कुनै पनि पार्कहरु नभएका हुदा शान्त र मनोरम स्थानमा दिन बिताउन खोज्ने जो सुकैलाई पार्कको आवश्यकता महशुस भई रहेको र अहिले यो पार्क सञ्चालनले सो आवश्यकता पुरा गर्नेमा उनले विश्वास ब्यतm गरेका थिए । पार्क सञ्चालन तथा ब्यवस्थापन जुन सुकै संस्थाले गर्दै आए पनि यो सार्वजनिक सरोकारको भएको हुदा सबै क्षेत्रको लगानी आवश्यक रहेको बताउदै उनले बसपार्कसँगै जोडिएको यो पिसपार्क अझ प्रभाकारी हुने जनाए । बसपार्कसँगै यो पिसपार्कको महत्व आफै बढदै जानेछ,उनले भने,नगरपालिकाले चाँसो लिएर यस क्षेत्रको ब्यवस्थापनमा काम गर्नु पर्छ । यसका विकास र ब्यवस्थापकिय कार्यमा आवश्यक लगानी संघ र प्रदेश सरकारले पनि गर्नेमा उनले विश्वास ब्यतm गरेका थिए ।


पिस क्लब इन्टरनेसनल नवलपरासीले लोहषणा स्थित निम्न माध्यमिक विद्यालयले करिब पाँच विघा क्षेत्रफलमा गरेको वृक्षारोपण क्षेत्रलाई बार्षिक एक लाख भाडा तिर्ने गरि सम्झौता गरेर पार्कको ब्यवस्थापन गर्दै आएको छ । गत साउन १ गते रामग्राम वार्ड नं.८ का वार्ड अध्यक्ष महेन्द्र ठाकुरले सो पार्कको शुभारम्भ गरेका थिए । पार्क शुभारम्भ भए पछि पार्कको अवलोकन नगरप्रमुख धनपत यादव,लुम्बिनी प्रदेश साँसद बैजनाथ कलवार,जिल्ला समन्वय समिति(जिसस) प्रमुख भगौती यादव लगायतले उतm पार्कको अवलोकन गर्दै पार्क ब्यवस्थापनमा अ आफ्नो क्षेत्रबाट सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाई सकेका छन् ।
पार्कको ब्यवस्थापनका लागि बसपार्क र पिसपार्क जोड्ने झोलुगेँ पुलको लागि पहल शुरु गरिएको र पार्क ब्यवस्थापनका लागि केही बजेट समेत विनियोजना गरिएको रामग्राम नगरपालिका प्रमुख यादवले बताएका थिए । यसरी परासीमा पिसपार्क भनेर सञ्चालन हुन लागेको कार्य प्रति सबै जनप्रतिनिधि उत्साही देखिएको क्लबका उपाध्यक्ष अर्जुन बहादुर क्षेत्रीले जानकारी गराएका थिए । पार्क सञ्चालनको जिम्मेवारी पिस क्लबले लिए पनि पार्कको ब्यवस्थापनमा सबै क्षेत्रक
ो सहयोग र सहकार्य आवश्यक रहेको उपाध्यक्ष क्षेत्रीले बताएका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *