प्रदेश साँसद जैसवालको पहलमा उजैनी— चिमनटोलवा सडक बहुबर्षिय योजनामा काम हुदै

नवलपरासी,२० चैत्र
राज्य पुर्नसंरचना पश्चात अलपत्र अवस्थामा रहेको जिल्ला स्तरिय सडकहरु मध्ये सदरमुकाम परासी देखी भारतको वर्गदवा बजार जोड्ने उजैनी चिमनटोलवा सडक लुम्बिनी प्रदेश सरकारले स्वामित्वमा लिईने भएको छ । जिल्ला स्तरिय सडक भनेर जिल्लाका आधा दर्जन सडक अहिले पनि संघिय वा प्रदेश कुन सरकारले जिम्मामा लिईन मर्मत सम्भार र स्तरोन्नती गर्दै सञ्चालनमा ल्याउनेबारे अन्यौलता रहेको अवस्थामा सो सडक प्रदेश साँसद बैजनाथ जैसवालको पहलमा प्रदेश सरकारले काम गर्ने गरि स्वामित्व लिइएको हो ।
सडकको स्तरोन्नतीका लागि लुम्बिनी प्रदेश सरकारकै प्रदेश साँसदको क्षेत्र विकास योजना अन्तरगत साँसद जैसवालले बहुबर्षिय योजनामा समावेश गराई काम शुरु गर्न लगाएको उनका स्वकिय सचिव इमामुल खालले जानकारी गराए । लुम्बिनी प्रदेशका अन्य योजना भन्दा साँसद क्षेत्र विकास योजनामै राखेर साँसद जैसवालले सो सडकलाई प्राथमिकता दिइएका हुन, उनले भने, अन्य सडकका लागि पनि उनले पहल गरिरहेका छन् । उजैनीबाट शुरु भई लोहरौलीmपाल्ही,सिसवा,विसुनपुरा हुदै सिमा क्षेत्रको गाँउ चिमनटोलासम्म ३ दशमलव ३५ किलोमिटर रहेको छ ।
उतm सडकले पाल्हीनन्दनका प्रमुख पर्यटकिय क्षेत्र लोहरौली सिवपार्वती सिद्धधाम र पाल्ही भगवती मन्दिरलाई समेत जोडेको छ । सो सडक सदरमुकाम परासी देखी भारतिय सिमानाको बिसुनपुरा छोटी भन्सारलाई पनि जोड्ने छ । भारतीय सिमावर्ति वर्गदवा बजारसम्म पुग्ने प्रमुख सडक भएको हुदा पनि सो सडक प्राथमिकतामा राखेर साँसद जैसवालले पहल गरेका हुन् । तर सो सडकको उदगम र अन्त एउटै प्रदेश साँसदको निर्वाचन क्षेत्रमा पर्ने हुदा प्रदेश सरकारसँग पहल भई छिट्टो काम हुने देखिए पनि अन्य सडकहरु अहिले पनि अलपत्र अवस्थामा देखिएका छन् । सडकको स्तरोन्नीका लागि ८ करोड ४० लाख ९ हजार ८ सय ९२ रुपियाको कुल लागत स्टिमेट भए पनि यो बर्षको योजनामा १ करोड ३० लाख बजेट बिनियोजन भएका छन् ।
सो बजेट अनुसार निर्माणका लागि टेण्डर प्रकृया पनि अगाडी बढि सकेको उनले बताए । सडकको स्तरोन्नीले सो क्षेत्रका जनताले राहत पाउने र पाल्हीनन्दन गाउपालिकाको पुर्वाधार विकासमा समेत टेवा मिल्ने पाल्हीनन्दन गाउपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत बुद्ध प्रकाश पौडेलले बताए । स्थानिय सरकारले ठूल्ठूला योजना सञ्चालन गर्न नसक्ने हुदा प्रदेश र संघ सरकारले नै यस्ता योजना निर्माण गरिदिए मात्र स्थानिय सरकारको रुपमा रहेका गाउपालिकाहरुलाई पुर्वाधार विकासमा सहयोगी हुने उनको भनाई थियो । गाउपालिकाले गाँउ टोलका स साना सडक,कल्भर्ट,गल्टिबाटोहरुको निर्माण गर्न सम्भव तुल्याउछ,उनले भने,तर ठूला सडकका लागि प्रदेश सरकार र संघिय सरकारले नै बनाउनु पर्छ । यसका लागि यस क्षेत्रका संघिय र प्रदेश साँसदहरुको निरन्तर पहल आवश्यक छ ।
स्थानिय नागरिकले स्थानिय सरकार,प्रदेश सरकार र संघिय सरकारका तिनवटै जनप्रतिनिधिलाई मतदान गरेका कारण आवश्यकता हेरी तिनै तहले तारतम्य मिलाएर विकासका काम गरे मात्रै विकास पुर्वाधारको निर्माण हुने र जनतालाई रातह पुक्ष्ने नागरिक समाज नवलपरासीका अध्यक्ष राधेश्याम सिँह सैथवारले बताए । साँसदको जिम्मेवारी कानुन बनाउने मात्रै भएर पुग्दैन्, उनले थपे,पहँुच पुर्याएर,आवश्यकता औल्याएर प्राथमिकतामा राखेर योजना पार्नका लागि पनि पहल हुन आवश्यक छ । जुन अहिले लुम्बिनी प्रदेश साँसद जैसवालले गरेर देखाएका छन् । अन्य क्षेत्रका साँसदले विगतका जिल्ला स्तरिय सडकहरु प्रदेश सरकारको स्तरको हो भन्ने प्रदेश सरकारमा र संघिय सरकारले गर्ने हो,भन्ने संघिय सरकारसँग पहल गर्नु पर्ने आवश्यकता उनले औल्याएका थिए ।
उनका अनुसार यो सडक एउटै प्रदेश साँसदको निर्वाचन क्षेत्रमा परेका कारण निर्वाचन क्षेत्र विकास योजनामा पर्न सफल भयो तर अन्य सडक दुई वा दुई भन्दा बढि प्रदेश साँसद क्षेत्र र कुनै कुनै दुई संघिय साँसदको निर्वाचन क्षेत्रमा पर्ने खालका सडकहरु पनि रहेका छन् । ति सडकहरु मर्मत सम्भार भएको दशक पुग्न लाग्यो,तर मर्मत अभावमा अहिले जिर्ण भई सकेका छन् । तत्कालिन जिविसले सडकको मर्मत सम्भार गराउदै आएको थियो,उनले भने,तर नयाँ संविधान जारी भई २०७२ साल देखी जिविसको स्थानमा जिल्ला समन्वय समिति बन्यो,तर ति समन्वय समितिको बजेट शुन्य भयो । जिल्लाले मर्मत सभार गराउदै आएका सडक अझै पनि जिर्ण अवस्थामा रहेका छन् ।
उनका अनुसार जिल्लाकै जिल्ला स्तरिय सडक सुनवल रमवापुर देखी हकुईको तोनवा भारतिय सिमा जोड्ने सडक जिर्ण अवस्थामा रहेको छ । जुन सुनवल नगरपालिका,रामग्राम नगरपालिका दुई पालिकालाई जोडेको छ । यो सडक लुम्बिनी प्रदेशकै दुई साँसदिय क्षेत्र भित्र पर्छ । त्यसै गरि भुतहा महेशपुर सडक पनि जिर्ण भएका छन् । सो सडक वर्दघाट नगरपालिका,सरावल गाउपालिका हुदै पाल्हीनन्दन गाउपालिकालाई जोडेको छ । सो सडक पनि दुई प्रदेश साँसद क्षेत्र र दुई संघिय साँसद क्षेत्र भित्र परेको छ । त्यसका लागि पहल कुन साँसदले गर्ने हुन ? त्यो नहुदा काम हुन नसकेको आरोप अध्यक्ष सैथवारको थियो ।
त्यसै गरि महेशपुर त्रिवेणी सडक पनि जिल्ला स्तरिय सडक थियो,तर त्यो सडक पनि दुई संघ तथा प्रदेश साँसदिय क्षेत्रलाई जोड्ने हुदा पहल हुन सकिरहेको छैन् । जबकी सो सडकले महेशपुर भन्सार नाका र भारतिय नाका ठूठीबारी बजार देखी पाल्ह्ीनन्दन गाउपालिका,सरावल गाउपालिका,प्रतापपुर गाउपालिका,सुस्ता गाउपालिका हुदै गण्डकी प्रदेशको विनयीत्रिवेणी गाँउपालिकालाई जाडेको छ । जनप्रतिनिधि पनि जनताको आवश्यकता भन्दा मतदाता प्रभावित हुने प्रभाव क्षेत्र प्राथमिकतामा पर्दा महत्पुर्ण पुर्वाधारका काम ओझेल पर्ने गरेको भनाई अध्यक्ष सैथवारको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *